Donatıpro™ | Metraj, Betonarme kiriş donatısı çizim ve metraj yazılımı

Proper

 

Donatıpro™ Metraj

DonatıPro™ Metraj modülü, her türlü betonarme donatı çiziminde donatıları pozlayıp, profesyonel metrajını almak için hazırlanmış bir AutoCAD uygulamasıdır.


Metraj Modülü Nedir?

DonatıPro™ metraj, betonarme donatı detay projelerinizde kolay pozlandırma yapmanız, pozlandırılmış projenin metrajını kolayca alabilmeniz üzere tasarlanmış modülümüzdür.

Metraj modülünde de diğer modüllerimizde olduğu gibi, Üzerinde ATTRIBUTE'lar olan blok yerine metraj için özel olarak tasarlanmış balon nesnesi mevcuttur. Bu sayede bilgileri doldurmak, kakıllı kopya pozlar oluşturmak ve değişiklikler yapmak çok daha kolaydır.

Metraj modülünde veri girişini kolaylaştıran kullanıcı arayüzleri sayesinde demir tipi seçimi, seçtiğiniz tipe göre otomatik olarak gönye boylarının doldurulması ve çizime yerleştirme çok kolaydır.

Bir bakışta Metraj modülü'nün genel özellikleri

Akıllı balon nesnesi ile veri doldurma, düzenleme ve bağlı pozlar oluşturmada kolaylık.

Gelişmiş görsel arayüz ile kolay tip seçimi ve donatı bilgileri doldurma.

Gönye boylarını çizim üzerinden göstererek otomatik olarak doldurma özelliği.

Poz düzenleme işlemleri: İster kullanıcı arayüzünden, ister AutoCAD özellikler penceresinden poz düzenleme işlemlerini kolayca yapabilirsiniz.

Zengin tip tablosu ile metraj tablosunda "çizime bakınız" ibaresi kullanmanıza gerek kalmaz.

Toplam 3 tip metraj tablosu ile, gruplandırılmış, revizyonlu, sıkıştırılmış ya da genişletilmiş metraj dökümü alabilirsiniz.

Toplu düzenleme işlemeleri ile, tüm çizimde belli bir çapı yeni çap değeri ile değiştirebilir, poz etiketlerinin ölçeğinle oynayabilir, adet değerlerini vb kolayca aayarlayabilirsiniz.

Poz etiketleri ve metraj tablosu %100 özelleştirilebilir olduğundan büronuzun çizim standardına tam uyum sağlayacaktır.

Metraj modülü, diğer DonatıPro™ modülleri ile tam uyumludur. Yani kiriş programı ile oluşturduğunuz çizimde ilave olarak metraj pozları kullanabilir ve metrajlarını tek bir tabloda alabilirsiniz.

Bizimle Kontak Kurun

Merak ettiğiniz tüm konular hakkında soru sormak için kontak formunu kullanabilirsiniz.

 

Neden DonatıPro™ Kullanmalıyım?

DonatıPro™, betonarme donatı detay projelerinin çizimi ve metrajında sizlere yardımcı olmak üzere hazırlanmış, hızlı, güvenilir ve yenilikçi bir AutoCAD® uygulamasıdır. Profesyonel AutoCAD uygulamaları alanında uzman Taliasoft Yazılım tarafından geliştirilen DonatıPro™ işinize değer katar, doğru, hızlı ve kaliteli projeler üretmenizi sağlar. Neden DonatıPro™

Bizimle Kontak Kurun

  • Taliasoft Yazılım
  • Phone: (216) 445 30 30
  • Email: donatipro@taliasoft.com
  • İletişim Formu

Sosyal Ağlarda Taliasoft

Bizi takip edin.

rss google twitter Mail listesi