Donatıpro™ | Akıllı Donatı

Proper

 

Akıllı donatı nedir?

Akıllı donatı, bir betonarme donatı detay çiziminin temel parçasını oluşturan donatı elamanının, poz etiketi, boy yazıları, toplam boy ve kopya pozlar gibi tüm unsurları ile birlikte akıllı olarak davranacak şekilde tasarlanmış özel AutoCAD nesnesidir.


Faydaları Nedir?

Taliasoft tarafından özel olarak tasarlanmış olan akıllı donatı nesnesi, bir donatı elemanını boy yazıları, poz etiketi ve toplam boy gibi üzerinde bulunması gereken tüm alt nesneleri ile birlikte oluşturulduğu için size hız kazandırır.

Böylece metraj için hazır bir eleman oluşturmuş olursunuz. ATTRIBUTE doldurmak, boy yazılarını çizim üzerinden ölçüp yazmak vb. gibi size vakit kaybettirecek işlemlerden kurtulursunuz.

Akılı donatı nesnesi üzerindeki tüm alt-nesnelerle birlikte hareket eder. Yani onu taşıdığınızda, kopyaladığınızda veya sildiğinizde hep birlikte hareket eder.

Akıllı donatı nesnesi dinamiktir. Yani onu kırptığınızda, çekiştirdiğinizde, gönye eklediğinizde dinamik olarak tüm değerleri güncellenir. Bu özellik revizyonlarınızda çok büyük vantaj sağlar. Artık revizyon yaptıktan sonra çizimin tamamında donatı çizimleri ve etiketleri arasındaki hataları kontrol etmenize gerek yok.

Nasıl Çalışır?

Akıllı donatı, Taliasoft tarafından üretilen tüm DonatıPro™ modüllerinde mevcuttur. Modüller otomatik olarak akıllı donatılya çizim oluştururlar.

Herhangi bir DonatıPro™ modülü satın alıp bilgisayarınıza kurduğunuzda siz de akıllı donatı nesnesine sahipsiniz demektir.

Eğer DonatıPro™ "Tekniker" modülü satın aldıysanız manuel olarak akıllı donatı çizebilirsiniz. Tip sınırınız olmadan 8 adet kola kadar sonsuz tipte akıllı donatı oluşturabilirsiniz.

Tamamen Özelleştirilebilir!

Akıllı donatı nesnesi ve üzerindeki tüm alt-nesneler ayrı katmanlarda yaratılır. Böylelikle, akıllı donatı nesnesini ofisinizin çizim standartlarına %100 uygun olacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

Akıllı donatı nesnesi ile birlikte, ölçü stilleri ve metraj tablosu da %100 uyum için tasarlanmıştır. Kısaca çizimdeki tüm unsurları kendi standartlarınıza tam uyumlu hale getirebilirsiniz.

Akıllı donatı nesnesi programlanabilir yapıya sahiptir. Dileyen akıllı donatıyı kendi programlarına entegre edebilir.

Poz Etiketi, Kopya Pozlar, Etiket TipleriDonatıPro™ ile bir donatı çizdiğinizde poz etiketi ile birlikte yaratılır ve gerekli bütün bilgiler üzerine otomatik olarak iliştirilir.

Bu büyük hız avantajının yanında poz etiketine ait olan bir çok özellik de akıllı donatı nesnesinin içinde tanımlanmıştır.Akıllı donatının üzerindeki ana poz kopyalanarak metraja girmeyen kopya pozlar oluturulabilir. Kopya pozlar ana poz ile dinamik olarak bağlantılıdır. Yani ana pozda bir değişiklik olduğunda bağlı olan kopya pozlar da kendiliğinden güncellenir.İhtiyaçlarınıza göre tasarlanmış poz etiketi tipleri ile esnek çalışabilirsiniz. Poz etiketi tipleri sonradan artırılabilir.

Bizimle Kontak Kurun

Merak ettiğiniz tüm konular hakkında soru sormak için kontak formunu kullanabilirsiniz.

 

Neden DonatıPro™ Kullanmalıyım?

DonatıPro™, betonarme donatı detay projelerinin çizimi ve metrajında sizlere yardımcı olmak üzere hazırlanmış, hızlı, güvenilir ve yenilikçi bir AutoCAD® uygulamasıdır. Profesyonel AutoCAD uygulamaları alanında uzman Taliasoft Yazılım tarafından geliştirilen DonatıPro™ işinize değer katar, doğru, hızlı ve kaliteli projeler üretmenizi sağlar. Neden DonatıPro™

Bizimle Kontak Kurun

  • Taliasoft Yazılım
  • Phone: (216) 445 30 30
  • Email: donatipro@taliasoft.com
  • İletişim Formu

Sosyal Ağlarda Taliasoft

Bizi takip edin.

rss google twitter Mail listesi